Aquachron Koopmans

produkty uznane przez profesjonalistów dostępne teraz dla każdego

StoneTree_Koopmans_Aquachron

DANE PODSTAWOWE

Naturalne piękno drewna zachowane na lata

 

Zastosowanie:

do stosowania wewnątrz i na zewnątrz

drewniane zabawki, place zabaw, mebelki dla dzieci

deska tarasowa

architektura ogrodowa – domy, płoty, pergole, altanki, mostki itp.

meble drewniane

drewniane elementy fasadowe itp.

 

Zalety:

produkt atestowany według normy PN-EN 71-3 Bezpieczeństwo zabawek Część 3 – do stosowania na zabawkach, placach zabaw, mebelkach dla dzieci

do stosowania na powierzchnie impregnowane ciśnieniowo

wieloletnia ochrona

głęboka impregnacja

reguluje wilgotność drewna

zapewnia swobodne oddychanie drewna

łatwa aplikacja

przyjazny dla środowiska oraz dzieci

odporny na działanie czynników atmosferycznych

podkreśla naturalne piękno drewna

OPIS PRODUKTU

AQUACHRON to koloryzujący impregnat lazurujący na bazie żywic akrylowych. Idealny do stosowania na drewnianych zabawkach, placach zabaw, mebelkach dla dzieci (atest). Doskonale impregnuje drewno na zewnątrz, czyni je odpornym na warunki atmosferyczne i działanie wody. Zmodyfikowane żywice akrylowe głęboko zabezpieczają drewno, zapewniając do 6 lat ochrony. Powierzchnię drewna pozostawia naturalną. Do stosowania również na drewnie impregnowanym ciśnieniowo.

Firma Koopmans od wielu lat jest znanym i cenionym dostawcą do kilkunastu krajów europejskich. Dzięki połączeniu klasycznych olejów lnianych i nowoczesnych wysokowartościowych środków wiążących z żywic alkidowych udało się stworzyć kombinację, która wykorzystuje zalety obu składników – naturalne właściwości zabezpieczające oleju lnianego oraz zdolność żywic alkidowych do znacznego przyspieszania czasu schnięcia powłoki. Dzięki temu produkty marki Koopmans doskonale chronią drewno przed zanieczyszczeniami oraz szkodliwym działaniem zewnętrznych warunków atmosferycznych. Dodatek oleju lnianego podkreśla naturalną strukturę drewna, pozostawia trwałą, jedwabistą i miłą w dotyku powierzchnię.

DANE TECHNICZNE

Produkt dostępny w wersji opakowaniowej: 2,5 l; 20 l

Oferowane kolory: bezbarwny, bezbarwny z filtrem UV, 8 odcieni transparentnych, 7 kolorów kryjących dostępnych na zamówienie (biały, żółty, ciemnozielony, zielony, czerwony, niebieski, czarny)

Aplikacja: pędzel, wałek, zanurzenie

Wydajność: 15-15 m2/1l silnie uzależniona od gatunku i rodzaju drewna oraz sposobu aplikacji

 

Obowiązujący wzornik kolorów standard Koopmans ma charakter poglądowy z uwagi na fakt, iż kolor jest silnie uzależniony od gatunku drewna, jego wilgotności, chłonności, gęstości ułożenia słojów