Impregner XT Koopmans

produkty uznane przez profesjonalistów dostępne teraz dla każdego

StoneTree_Koopmans_Impregneer_XT

DANE PODSTAWOWE

Naturalne piękno drewna zachowane na lata!

 

Zapraszamy do autoryzowanego punku sprzedaży ul. Budowlana 19, Inowrocław.

 

Zastosowanie:

architektura ogrodowa – domy, płoty, pergole, altanki, mostki itp.

meble ogrodowe

drewniane elementy fasadowe

okna, drzwi itp.

 

Zalety:

ochrona drewna do 6 lat

zmodyfikowane żywice alkidowe

nie łuszczy się

wysoka przyczepność do drewna

wysoka elastyczność i trwałość powłoki

zapewnia wysoką ochronę przed biodegradacją

do stosowania na powierzchnie impregnowane ciśnieniowo

reguluje wilgotność drewna

łatwa aplikacja

przyjazny dla środowiska

odporny na działanie czynników atmosferycznych

podkreśla naturalne piękno drewna

OPIS PRODUKTU

IMPREGNEER XT to nowoczesna lakierobejca z funkcją impregnacji przeznaczona do zabezpieczania drewna na zewnątrz. Tworzy bardzo trwałe, połyskowe powłoki, wysoce odporne na działanie wszystkich czynników atmosferycznych. Zmodyfikowane żywice alkidowe głęboko zabezpieczają drewno, zapewniając do 6 lat ochrony. Z uwagi na nietypową konsystencję – w odniesieniu do tradycyjnych lakierobejc – IMPREGNEER XT doskonale wnika w głąb drewna a na jego powierzchni tworzy delikatną i elastyczną powłokę. Dzięki temu drewno swobodnie oddycha a powłoka nie ulega procesowi łuszczenia się czy pękania.

Drewno miękkie zaleca się pokryć trzema warstwami produktu: pierwsza warstwa stanowi warstwę impregnującą, druga warstwa (pośrednia) wypełniającą a trzecia warstwa (końcowa) tworzy połysk. W przypadku drewna twardego wystarczą dwie warstwy produktu: pierwsza impregnująco-wypełniająca i druga końcowa tworząca połysk.

Idealna do ochrony elementów architektury ogrodowej (np. płotów, pergoli, altanek, mostków itp.), mebli ogrodowych czy drewnianych elementów fasadowych oraz stolarki otworowej.

 

Należy stosować się do wskazówek zawartych w karcie technicznej produktu dotyczących m.in. sposobu aplikacji, pielęgnacji oraz renowacji; w razie wątpliwości należy skontaktować się z doradcą technicznym bądź przedstawicielem marki Koopmans.

 

Firma Koopmans od wielu lat jest znanym i cenionym dostawcą do kilkunastu krajów europejskich. Dzięki połączeniu klasycznych olejów lnianych i nowoczesnych wysokowartościowych środków wiążących z żywic alkidowych udało się stworzyć kombinację, która wykorzystuje zalety obu składników – naturalne właściwości zabezpieczające oleju lnianego oraz zdolność żywic alkidowych do znacznego przyspieszania czasu schnięcia powłoki. Dzięki temu produkty marki Koopmans doskonale chronią drewno przed zanieczyszczeniami oraz szkodliwym działaniem zewnętrznych warunków atmosferycznych. Dodatek oleju lnianego podkreśla naturalną strukturę drewna, pozostawia trwałą, jedwabistą i miłą w dotyku powierzchnię.

DANE TECHNICZNE

Produkt dostępny w wersji opakowaniowej: 1l; 2,5l; 5l;

Oferowane kolory: naturalny, naturalny z filtrem UV, 6 odcieni transparentnych, ciemnoszary

Aplikacja: pędzel, wałek, natrysk

Wydajność: 15 – 20 m2/1l silnie uzależniona od gatunku i rodzaju drewna oraz sposobu aplikacji

 

Obowiązujący wzornik kolorów standard Koopmans ma charakter poglądowy z uwagi na fakt, iż kolor jest silnie uzależniony od gatunku drewna, jego wilgotności, chłonności, gęstości ułożenia słojów.

CENA/TRANSPORT

Tutaj wpisz cenę produktu lub umieść odnośnik do cennika w postaci pliku PDF